HIFU Tedavisi Nasıl Yapılır?

HIFU tedavisi ve uygulaması, günümüzde merak uyandıran cilt gençleştirme uygulamalarının başında gelmektedir. Yarım asırlık geçmişi olan ve günümüz teknolojilerinin entegrasyonu ile maksimum verimlilik sağlayan bir uygulama olan HIFU, ünlü isimler tarafından tercih edilmesiyle daha fazla ön plana çıkan, ameliyatsız cilt germe olarak bilinmektedir.

HIFU TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

HIFU ile ameliyatsız cilt germe işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ediyor olabilirsiniz. HIFU, vücudun bir çok bölgesine uygulanabilen bir yöntemdir. Bu sebeple her bölgeye uygunluk gösterebilen farklı derinliklere ulaşma gücü bulunan başlıklar üretilmiştir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye uygun başlığın tercih edilmesi ise büyük önem taşır. Yanlış bir başlığın tercih edilmesi uygulamadaki başarıyı ve performansı olumsuz etkiler. Bu sebeple uygulamanın uzman kişiler tarafından yapılması da çok önemlidir.

Uygulama öncesi uygulamanın yapılacağı bölge temizlenir. Bölgenin hassasiyet durumuna göre anestezi kremi uygulanabilir. Bu sayede uygulamanın daha acısız gerçekleşmesi sağlanabilir. HIFU, deri altındaki en alt dokuya ulaşarak yakma işlemi gerçekleştireceği için acı hissiyatı oluşması mümkün. Fakat dayanılması güç bir acı hissiyatı kesinlikle yaratmamaktadır. Anestezi kremi bu acıyı en az şekilde hissetmenize yardımcı olmaktadır.

Anestezi kremi uygulandıktan sonra bölgenin uyuşukluk hissini alması beklenir. Ardından bölgeye iletkenlik gücünü arttıran özel jel sürülür. Daha sonra tedavi edilecek bölgeye uygun olabilecek derinliğe sahip başlık HIFU cihazına yerleştirilir. Devamında ise HIFU başlığı ilgili bölgede atışa başlar.

TEDAVİ SÜRESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Uygulamanın yapıldığı bölgeye göre süre farklılık gösterir. Eğer küçük bir alana uygulanıyorsa bu süre 20-30 dakika gibi bir süreyle gerçekleştirilir. Özellikle yüz bölgelerine uygulanan HIFU tedavisi kısa sürmektedir. Göbek, bel çevresi, bacak gibi daha geniş alana sahip bölgeler ise daha uzun sürmektedir. Bu süre 45 dakika ile bir saat arasında olmaktadır.

HIFU kaç seans olarak uygulanır sorusu da merak edilir. Uygulama tek seans olarak uygulanan bir yöntemdir ve tek seans ile etki gösterir. İkinci bir defa HIFU uygulaması yaptırmak için en az 6 ay kadar beklemeniz gerekir.

Oku: Hifu Yaptıranların Yorumları
Oku: Hifu Fiyatı